Archiv pro měsíc: Říjen 2020

Distanční forma výuky v období nouzových opatření vlády ČR

Jak už jistě víte, byl vyhlášen nouzový stav. Zde Vám budu vypisovat zadání výtvarných úkolů. Rolováním dolů se dostanete na úkoly z minulých týdnů.

Odevzdání prací = prosím o zasílání elektronickou formou na mail luciekanovska@email.cz nebo mi napište mail a pošlu vám kontakt na WatsApp, ten je pro mne pohodlnější. Pokud máte jakékoliv otázky nebo Vám něco nejde, pište.

Třetí týden 19. – 25. října 2020

> Úterní přípravná skupina a čtvrteční skupina 13:30 – 15:45 – vytvoř obrázek na téma duha za pomoci otisku předmětů. Zkus použít nejméně 6 předmětů k otisku. Uplatni v obrázku všechny barevné tóny duhy. Dej si čas na výběr předmětů, zkoušej jejich otisk zvlášť na papír a až pak jej využij na papír na hotovo. Formát zvol libovolný a techniku k tisku vhodnou (tempera, prstové barvy apod.) Těším se na zaslané výsledné obrázky.

Ukázka otisku

> Čtvrteční skupina 16:00 – 18:15 – přečti si co je akční malba ZDE, ukázka děl ZDE.

Pro tento týden po tobě chci, aby si se pořádně odvázal/a, vyzkoušej si akční malbu. Zvol si ten největší formát, který doma najdeš. Klidně karton, starou dřevěnou desku, balící papír, starou látku, kterou si napneš apod. Formát i techniku nechám na tobě a tvých možnostech.
Rada: pokud se bojíš, že doma uděláš nepořádek, běž ven. Klidně ti může pomoci kamarád nebo kamarádka. Pro inspiraci jsem našla video dětí ZDE. Podívej se na něj a zkus třeba i z jejich nápadů ve videu něco využít. Pokud budete mít někoho při ruce, kdo by vás při akci natočil, pošlete mi nejen výsledné dílo, ale i pár sekund videa nebo fotky při akci. Těším se 🙂

Druhý týden 12. – 18. října 2020

 • Úterní přípravná skupina – poskládej doma z ovoce a zeleniny obličej. Přemýšlej, jaký tvar bude vhodný na pusu, oko, ucho ad. části obličeje, zkoušej kusy různě přeskládávat. Na závěr své dílo vyfoť a když ti zbyde čas/chuť, tak výsledek namaluj/nakresli na papír. Obojí mi zašli a napiš mi, jak se ti dařilo a jak tě úkol bavil. Těším se 🙂
 • Čtvrteční skupina 13:30 – 15:45 – nakresli pejska (pudlíka) dle návodu ZDE > Jak na to? Pod obrázkem pudlíka je ke shlédnutí kompletní video kresby na YT. Na stránce v odkazu, pod videem z YT roluj dolů, tam je celý postup – krok za krokem (4 strany). Ve zbylém čase vytvoř obrázku s pejskem i pozadí. Výsledek mi zašli a napiš mi, jak se ti dařilo a jak tě úkol bavil. Těším se 🙂
ukázka

 • Čtvrteční skupina 16:00 – 18:15 – sestav si doma zátiší o 3 předmětech a nakresli ho. Porovnávej mezi sebou vzdálenost předmětů od sebe, tvar, odlišnou velikost. Snaž se ho nakreslit co nejvěrohodněji a nezapomeň na stínování. Našla jsem dobré výukové video, je v češtině ke shlédnutí ZDE. Rada: sestav si zátiší někde, kde nebude nikomu zavazet a budeš na něm moci pracovat i druhý, třetí atd. den. Nezapomeň ale, že stínování na závěr by mělo probíhat v podobný čas, protože se stín posunuje v závislosti na slunci. Výsledek mi zašli a napiš mi, jak se ti dařilo a jak tě úkol bavil. Těším se 🙂
ukázka, zdroj pinterest

Úkoly navíc pro všechny, kteří se chtějí něco nového dozvědět:

 • 1 – Giuseppe Arcimboldo – italský malíř, dozvědět se o něm můžeš něco ZDE
 • 2 – Inspiruj se jeho dílem, ke shlédnutí ZDE a pokus se nakreslit/namalovat na podobný způsob portrét.
ukázka, zdroj google

První týden 5. – 11. října 2020

 • Úterní přípravná skupinaodkaz na audiopohádku – zaposlouchej se a pokus se namluvenou pohádku ztvárnit vlastní ilustrací. Volná technika, formát papíru libovolný.
 • Čtvrteční skupinyodkaz na videoklip – hudbu si naposlouchej a na libovolný formát se ji pokus výtvarně vyjádřit, volná technika. Neboj se upustit uzdu své fantazii, dej na svůj vnitřní pocit z naposlouchané hudby.
 • Úkoly navíc pro všechny, kteří se chtějí něco nového dozvědět:
 • 1 – Přečti si něco o uměleckém směru Land Art (odkaz) a o jeho hlavním představiteli Andym Goldsworthym (odkaz).
 • 2 – Inspiruj se fotografiemi děl autora na internetu a vytvoř venku Land Art
 • 3 – Shlédni dokument ŘEKY A PŘÍLIVY – film o krajinném umění (Andy Goldsworthy) (ke stažení je zdarma zde)

Galerie hotových prací