Archiv pro rubriku: Galerie

Den a noc

Tvořilové z přípravného ročníku (5-6 let) se dnes seznámili s tužkami. Zjišťovali, jak výtvarně využít různé tvrdosti tužek a jak o ně pečovat. Výtvarné téma: den a noc

Vánoční besedování

Poslední výtvarku v roce 2017 jsme si všichni moc užili. Koledy, tvoření, cukroví a pohoda.

Kachel na téma květ

Žáci ve věku 9 -13 let tvořily na téma kachel – květ. Na závěr se kachel vyplnil skleněnými korálkami, v peci se vypálil a korálky se roztavily.

Soutěž: Čarovné barvy země 2017

Již po třetí se účastníme soutěže Čarovné barvy země. Letos ve 3 kategoriích:
I kategorie (4 až 6 let) 
téma: Svět kolem nás (Otisk přírody)
II kategorie (7 až 11 let)
téma: Paměť národa (Život doby velkomoravské – obživa)
III kategorie (12 až 15 let) 
téma: Půda jako kronika (Archeologické výzkumy v Mikulčicích – řeka)

Držte nám palce, jelikož do 25. 5. 2017 se uskuteční hodnocení děl porotou.

Bližší info: http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/489/

Inspirovaná Leonka, 6 let

Tento obrázek jsem před Leonkou schovávala kvůli tomu, abych ho mohla dát na výroční výstavu. Ona se po něm velmi často ptala. Je už po výstavě, dočkala se a má ho doma. Já se mohu ještě zmínit o tom, že tento obrázek byl inspirován mým tričkem, které do výuky občas nosím. Zpracováním je ale originálem, kde Leonka vyjádřila svůj styl kreslení.

DSC07146

Dětské kino

„Pančelko, pančelko, pojďte se podívat na naše kino!“ Vybízely mne dneska holky Nikol 8 let a Adélka 7 let. To jejich 3D kino stálo opravdu za to, co říkáte? Dle mne si holky vymyslely pěkné tvoření. Některé děti nad obrázkem žasly, některé vyslovily obavy, že nemůže nikdy uschnout 😀
Tvoření, zábava a sranda každým coulem 🙂

DSC07084

Moje vysvědčení

Není žádnou nevýhodou žáčka přípravného ročníku nedostat vysvědčení, ba naopak! Vysvědčení si můžeš udělat sám/a. Děti z přípravného ročníku si takové vytvořily, obrázkové vysvědčení a sami sebe do něj zhodnotily, jak se jim za celý půlrok dařilo, či nedařilo, zhodnotily tam také svoji účast, či neúčast, roční období, barvy, duhy, úsměvy i mračení se. Každý se stal svým kritikem, či pochvalou. A jak se jim to podařilo vidíte na fotografii. 

Blahopřeji, pančelka LucKa 

DSC06692