Archiv pro rubriku: Soutěže a úspěchy

Soutěž: Voda v historii

Dneska pančelka odeslala naše obrázky do výtvarné a literární soutěže Voda štětcem a básní, kterou vyhlásilo Povodí Moravy.
Téma pro letošní rok je Voda v historii. Držte dětem palce!
Termín vyhodnocení: 30. duben 2016

Získáno 4. místo v soutěži Čarovné barvy země!

Natálie Králíková, Šárka Mrkosová, David Foltýn a Adam Křeček se svým obrázkem postoupili dál v soutěži Čarovné barvy země. Jejich obrázek se umístil jako jeden z pěti nejlepších, proto jsme byli pozváni na vyhlášení, kde se rozhodlo.

Celkově se účastnilo v jejich kategorii 30 děl a na vyhlášení si se svým obrazem Sv. Liborio vysloužily krásné 4. místo!
V rámci vyhlášení, které proběhlo na Slovanském hradišti v Mikulčicích bylo také mnoho dílniček. Děti si mohly vyzkoušet být archeologem, psát do voskové tabulky, zahrát si Slovanskou hru drvenik, bubnování, drátkování a mnoho dalšího.
Jakjsme si užili den i s paní učitelkou se můžete zjistit z fotografií.

Nominace v soutěži Čarovné barvy země

S radostí Vám oznamuji, že naši studenti byli nominováni ve II. kategorii (7-11 let) soutěže Čarovné barvy země se svým obrazem Pověst o svatém Liboriu.
V této kategorii se pracovalo na téma Pamět národa (Místopisné pověsti).
Na obraze malovaný přírodními jíly pracovali žáci ve skupině a autormi jsou:
Natálie Králíková, Šárka Mrkosová, David Foltýn, Adam Křeček

IMG_5024V této pověsti se říká, že hrabě Czobor se chtěl zbavit své manželky. Když jeli jednou okolo Jarohněvického rybníka, tak ji hodil do vody. Ale kočí Libor, který jel s nimi se tam vrátil. Hraběnka ještě žila, kočí jí vytáhl a zachránil. Za to mu hrabě usekl mečem hlavu. Když se to hraběnka dozvěděla, tak nechala u rybníka postavit sochu svatého Liboria na památku kočího Libora. 
(Jarohněvický rybník u města Dubňany, socha nyní stojí u kostela v Miloticích.)

Slavnostní vyhlášení proběhne ve čtvrtek 11. června v areálu Slovanské hradiště Mikulčice.

Bližši informace najdete v události na facebooku https://www.facebook.com/events/839830679446293/