Archiv pro rubriku: Kresba

Inspirovaná Leonka, 6 let

Tento obrázek jsem před Leonkou schovávala kvůli tomu, abych ho mohla dát na výroční výstavu. Ona se po něm velmi často ptala. Je už po výstavě, dočkala se a má ho doma. Já se mohu ještě zmínit o tom, že tento obrázek byl inspirován mým tričkem, které do výuky občas nosím. Zpracováním je ale originálem, kde Leonka vyjádřila svůj styl kreslení.

DSC07146

Moje vysvědčení

Není žádnou nevýhodou žáčka přípravného ročníku nedostat vysvědčení, ba naopak! Vysvědčení si můžeš udělat sám/a. Děti z přípravného ročníku si takové vytvořily, obrázkové vysvědčení a sami sebe do něj zhodnotily, jak se jim za celý půlrok dařilo, či nedařilo, zhodnotily tam také svoji účast, či neúčast, roční období, barvy, duhy, úsměvy i mračení se. Každý se stal svým kritikem, či pochvalou. A jak se jim to podařilo vidíte na fotografii. 

Blahopřeji, pančelka LucKa 

DSC06692

Jablíčko – studie dle předlohy

Kreslili jsme a následně kolorovali vodovkami dle předlohy jablíčka. A protože je před námi nový rok, tak nám podle tradice pančelka opravdová jablíčka rozřízla, aby jsme zjistili, jestli bude tento rok šťastným rokem. Na jablíčku jsme studovali zabarvení, fleky a tvar. Moc nás to bavilo a výsledky si můžete prohlédnout v naší galerii, kde zjistíte, jestli se nám v rozřínutém jablíčku objevila hvězdička 🙂

Skupina I.

Invalid Displayed Gallery

Skupina II.

Vánoční besedování

Dneska jsme se sešli na Vánoční besedě I. a II. skupina. Paní učitelka dětem zapálila adventní svícen. Děti kreslily jak si představuji Ježíška a zlaté prasátko. Zpívali jsme koledy, děti vymalovávaly keramická prasátka. Společně jsme také stihli vystřihovat vločky a vylepit si je do oken naší třídy. Na závěr jsme si popřáli navzájem hezké vánoce.

Moje rodina jako stromy

Dostali jsme za úkol nakreslit naši rodinu jako stromy. Nejprve jsme si vše rozkreslili tužkou, následně jsme obrázek vymalovali pastelkami.

Skupina I.

Skupina II.

Obličej – pocity, nálady, mimika – sk. III

Kresebně zpracované obrázky na téma pocity, nálady, mimika v obličeji. Žáci měli ve spodní části výkresu barevně vyjádřit danou náladu obličeje, který měl naopak zůstat jen tužkou a měli jej mimicky zakreslit.

Na tématu pracovali děti ze třetí skupiny ve věku 10-13 let.